.
شنبه 28 مرداد 1396.
امروز
السبت 27 ذو القعدة 1438.
مطابق با
Aug 19 2017.
و میلادی

معضلات جوانی در شهر قدس


شهرقدس جوان

بدون شک هر کسی با شنیدن کلمه ای به نام جوانی ،کلمات دیگری در ذهنش نقش می گیرد مانند: طراوت،انرژی،سلامت،کار،هیجان و ... اما همین جوانی اگر به طریقه صحیح هدایت نشود و انرژی موجود آن در راه مفید و سازنده استفاده نشود ،تبدیل به یک بمب در حال انفجار می گردد که هر لحظه باید از ترس آن دلشوره و اضطراب داشته باشیم.

شهر قدس به دلیل موقعیت جغرافیایی فوق العاده خود ( مابین تهران،کرج ، شهریار و مناطق صنعتی بزرگ) مکان اسکان خوبی برای مهاجران جویای کار بوده و به همین دلیل قشر بزرگی از جمعیت آنرا جوانان و میان سالان تشکیل داده اند و تقریبا این شهر از لحاظ محدوده سنی یکی از شهرهای جوان کشور محسوب می شود.

گواه بر این مدعا می توان به بیش از 50000 دانش آموز در حال تحصیل این شهر اشاره نمود.

از طرف دیگر این شهر از لحاظ تراکم ، فشردگی و تنوع جمعیت و طبق گفته های مسئولان در بالاترین رده کشور قرار دارد.

در تمام دنیا و بخصوص کشورهای توسعه یافته ، نیرو ، انرژی و انگیزه جوانی را به عنوان یک پتانسیل برای توسعه و پیشرفت حساب می کنند اما متاسفانه

در شهر قدس به دلایلی که در ذیل به آنها اشاره خواهد شد این فراوانی نیروی جوانی به عنوان یک معضل شناخته و دائما باید راه حلی برای کنترل و برخورد با آن در نظر گرفت.

دلایلی چون بیکاری،فقر و یا ضعیف بودن فرهنگی - اقتصادی  بسیاری از خانواده ها ، نبود مکان های تفریحی مناسب برای قشر جوان،نبود مکانهای ورزشی به اندازه کافی و ....در نهایت نبود برنامه ریزی مناسب برای استفاده از این نیرو.

بخش اجتماعی بازتاب قدس امید دارد با پرداختن به این موضوع  و بررسی کارشناسانه آن بتواند راه کارهای مناسبی برای کنترل و استفاده بهینه ازنیروی جوانی شهر پیدا نماید و امید داریم که در این راستا ما را تنها نگذارید.

پیشرفت وعده های نماینده محترم شهرستان

پیشرفت پروژه های شهر

دانلود طرح تفصیلی شهرقدس...###...هشدار برای مسئولان شهرقدس...###...نشست نمایندگان گروه مردمی بازتاب قدس (حامیان الحاق) با دادستان محترم شهرقدس...###...بچه های قلعه ، فقط ادعا ( سفرنامه یک بچه قلعه به شهریار)...###...یادداشت حجت الاسلام شیخ عباس مولایی پیرامون المان پیشنهادی میدان آزادی(سرقنات)...###...مقایسه اعضای شورای اسلامی شهرقدس در دوره های چهارم و پنجم...###...جنایتی که 30 سال پیش در قلعه حسن خان اتفاق افتاد و قاتل آن امروز اعدام شد...###...فاضلاب کثیف شهر و سخنی با نماینده مردم شهرقدس...###...قلعه حسن خانه ، انگار نه انگار......###...افتتاح بزرگترین آمفی تئاتر غرب استان تهران در شهرقدس...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها 13...###...گفتگوی همشهریان در وظایف شوراها 12...###...وظایف واختیارات شوراهای شهر11...###...گفتگوی همشهریان در وظایف شورا10...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها 9...###...وظایف واختیارات شوراهای شهر 8...###...وظایف واختیارات شوراهای شهر 7...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها6 ...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها 5...###...چی رو از کجا بخریم؟ (بازارهای تهران)

درصد جوابگویی ادارات شهر به گروه مطالبات مردمی بازتاب قدس

آمار بازدیدسایت

318508
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
بازدید کل
1580
1564
13764
38257
318508

آی‌پی شما: 54.162.111.247

همراهان هم اکنون بازتاب

ما 85 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کانال بازتاب قدس