.
پنجشنبه 29 تير 1396.
امروز
الخميس 26 شوال 1438.
مطابق با
Jul 20 2017.
و میلادی

حکایت ارباب رعیتی و طرفداران عدم الحاق شهرقدس به مدیریت شهری تهران


پیش از پرداختن به شرح عنوان این مقاله باید به چند موضوع اشاره نمایم:

شهر قدس چه از لحاظ موقعیت جغرافیایی و چه از لحاظ درآمدی که باید، از صنعتی بودن خود داشته باشد ، باید تا کنون در رده بهترین و پیشرفته ترین شهرهای کشور می بود، اما:

وضعیت نامناسب کنونی خود را به چند علت دارا می باشد:

1- زمینهای قولنامه ای (وقفی) که عامل ساخت و سازهای بسیار و بدون اصولی شده که خود ، درآمدهای سرشاری را برای ملاکان و سودجویان فراهم آورده.

همچنین درآمد اصلی شهرداری را بسیار پایین آورده.

2-دست اندازی شهرداری تهران بر کارخانجات بزرگ منطقه در جهت جمع آوری مالیات هنگفت آنها.

3-بومی بودن مدیریت شهری و بوجود آمدن رانت و باندهای قدرت و ثروت در سطح شهرستان.

4-جاری شدن سیل مهاجرت به این منطقه(به دلایل وجود کارخانجات و به طبع آن وجود کار و همچنین ارزان بودن زمین و منازل این منطقه در نزدیک ترین نقطه به شهرهای تهران و کرج)

حال با توجه به مطالب فوق و دلایلی که در زیر درج خواهد شد، به نظر میرسد که تنها راه برای پیشرفت این شهرستان ، الحاق مدیریت شهری این شهرستان (دقیقا مانند شهرری و یا شمیران) به مناطق شهرداری تهران می باشد.

این فرایند باعث خواهد شد که در عین حفظ استقلال منطقه(شهرستان) از لحاظ سیاسی ، شهرداری قدس متصل به یکی از غنی ترین منابع شهرسازی گشته و شعار همیشگی شهرداران قدس یعنی "نبود منابع مالی"برای شروع و یا تکمیل پروژه های شهری پایان پذیرد.

قدرت نظارتی شهرداری به دلیل خروج از سیستم قومی قبیله ای بودن این شهر،بالاتر رود و جلوی تمامی ساخت و سازهای غیر مجاز و دل بخواهی گرفته شود.

همچنین،شکایات و گزارشات رسانه ای منطقه دیده شده و جدی گرفته شود و بسیار بسیار منافع دیگری که عاید شهر خواهد شد...

و اما موانع این امر چه می تواند باشد؟

به نظر می رسد،بزرگترین موانع این کار:

اول) بعضی از اصحاب ثروت می باشند که دستان آنها از تملیک و ساخت و ساز زمینهای بی صاحب و کشاورزی منطقه کوتاه خواهد شد.

دوم) بعضی از افرادی که به یمن وجود داشتن قبیله های بزرگ در سطح منطقه به قدرت رسیده اند و نفوذ خود را در شهرداری و امور شهری قدس از دست خواهند داد.

سوم) بعضی از شهروندان تهرانی که یکی شدن با شهر قدس را باعث کسر شان تهران می دانند.

هرسه مورد بالا خبر از یک واقعیت می دهند و آنهم اینکه هنوز در ذهن بعضی از افراد جامعه، سیستم ارباب رعیتی از بین نرفته است. گویا این افراد هنوز به این واقعیت پی نبرده اند که یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران از بین بردن و ریشه کن کردن این نگرش بوده و باید همه ما در راستای بالا رفتن سطح آرامش و سعادت تمام آحاد جامعه گام برداریم.

امیدواریم که این امر به زودی میسر گشته و مدیریت شهری شهرقدس به مناطق شهری تهران ملحق گردد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیشرفت وعده های نماینده محترم شهرستان

پیشرفت پروژه های شهر

بچه های قلعه ، فقط ادعا ( سفرنامه یک بچه قلعه به شهریار)...###...یادداشت حجت الاسلام شیخ عباس مولایی پیرامون المان پیشنهادی میدان آزادی(سرقنات)...###...مقایسه اعضای شورای اسلامی شهرقدس در دوره های چهارم و پنجم...###...جنایتی که 30 سال پیش در قلعه حسن خان اتفاق افتاد و قاتل آن امروز اعدام شد...###...فاضلاب کثیف شهر و سخنی با نماینده مردم شهرقدس...###...قلعه حسن خانه ، انگار نه انگار......###...افتتاح بزرگترین آمفی تئاتر غرب استان تهران در شهرقدس...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها 13...###...گفتگوی همشهریان در وظایف شوراها 12...###...وظایف واختیارات شوراهای شهر11...###...گفتگوی همشهریان در وظایف شورا10...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها 9...###...وظایف واختیارات شوراهای شهر 8...###...وظایف واختیارات شوراهای شهر 7...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها6 ...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها 5...###...چی رو از کجا بخریم؟ (بازارهای تهران)...###...از سیزده بدر تا شورای شهرقدس...(یک چشم انداز روشن)...###...گفتگوی همشهریان در وظایف شورا4...###...بحث های همشهریان در وظایف شورا3

درصد جوابگویی ادارات شهر به گروه مطالبات مردمی بازتاب قدس

آمار بازدیدسایت

259909
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
بازدید کل
1231
1406
7499
28040
259909

آی‌پی شما: 54.156.92.140

همراهان هم اکنون بازتاب

ما 123 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کانال بازتاب قدس