.
شنبه 28 مرداد 1396.
امروز
السبت 27 ذو القعدة 1438.
مطابق با
Aug 19 2017.
و میلادی

گفتگوی مخالفین و موافقین الحاق شهر قدس به تهران


الحاق به تهرانبه نام خدا

این روزها مباحثه بین موافقین و مخالفین الحاق به تهران بسیار زیاد شده و هرچند که تعداد و دلایل موافقین با این طرح بسیار بیشتر از مخالفین می باشد اما تصمیم گرفتیم که برای دوری از هر گونه یک سو نگری دلایل هر دو طرف را درج نماییم.

به دلایل مختلفی از بردن نام طرفین معذوریم

***آقایان خاص(مخالف): شهر قدس با الحاق به تهران استقلال خود را از دست خواهد داد و این به نفع شهر و مردم آن نمی باشد.

پاسخ موافقین:برادران بزرگوار ،استقلال موقعی بر بسیاری از چیزها ارجحیت پیدا می کند که یک کشور بخواهد تمامیت ارضی خود را حفظ نماید اما در مورد شهر قدس و تهران این بی معنی است وقتی که حفظ استقلال شهرستان باعث نابودی بیشتر منابع مالی،کشاورزی و ...این شهر شده است .هنگامی که بیشتر منابع مالی (مالیات کارخانجات بزرگ و شهرک های صنعتی) توسط شهرداری تهران اخذ می شود و فقط آلودگی این مراکز برای مردم شهرباقی می ماند.

هنگامی که زمین های این منطقه به دلیل وقفی بودن و نداشتن سند، ارزش درآمدی برای شهرداری ندارند و همینطور نمی توان نظارت کافی بر رویه ساخت آنها داشت.

هنگامی که زمین ها و باغات زیر هجوم ساخت و سازهای بی رویه در حال نابودی است و نهادهای نظارتی شهر فاقد قدرت کافی برای مقابله با این پدیده ویرانگر هستند.

هنگامی که انتخابات در این شهر به دلایل وجود قوم و قبیله های بزرگ کاملا قومی و یکطرفه است و ....

***آقای محترم(مخالف): در حال حاضر تهران به هیچ عنوان تمایل به جذب شهر قدس ندارد را چرا که مالیات بیشتر مراکز صنعتی منطقه را اخذ می نمایند و همچنین شن و ماسه و ... خود را از این منطقه تامین می نماید .در حال حاضر منافع این شهر را می برد و در صورت الحاق مشکلات این منطقه را هم باید رفع کند و آنها این را نمی خواهند.

پاسخ موافقین: استاد بزرگوار این امر بسیار بد و غیر قابل توجیه می باشد(تهران ملک شخصی کسی نمی باشد که بخواهد دور آنرا حصار کشیده و مانع ورود دیگران به آن شود وذات انقلاب ما انقلاب پا برهنگان بوده و بایدهمه در این کشور در جهت رفع مشکلات مستضعفین گام بردارند) و باید با این موضوع با شدت برخورد نماییم.هر چند که در جلسات متعددی ، شهردار و بیشتر اعضای شورای شهر تهران موافقت خود را با جذب منطقه شهر قدس در محدوده شهرداری تهران بزرگ اعلام نموده و مخالفان این طرح را ، مسئولین شهر قدس معرفی می نمایند، اما اگر موافقت هم نداشته باشند ما مردم منطقه باید با اصرار و پافشاری آنها را ملزم به جذب منطقه شهر قدس نماییم.

***خانم بزرگوار(مخالف): بنده خودم جزء مسئولین در ادارات هستم.آیا می دانید که در آمد شهرداری از مناطق صنعتی شهر چقدر می باشد و یا تعداد واحدهای صنفی شهر چه تعدادی هستند؟

پس شما(موافقین) کارشناس نیستید و باید این کار را به مسئولین شهر و کارشناسان بسپارید!!!!

پاسخ موافقین: خانم بزرگوار ، اولا که در تمام مراجعات ما به شهرداری و یا ... مسئولین دلیل عدم تکمیل بسیاری از طرح ها و یا عدم وجود بسیاری از عوامل را نبود منافع مالی کافی در شهر برشمرده اند که این با حرف شما تعارض داشته و آنچیز که در شهر عیان است چه حاجت به بیان است.

ثانیا شما با مراجعه به این لینک(اینجا کلیک نمایید) می توانید تعدادی از نظرات کارشناسان موافق با طرح الحاق را که اکثرا جزو مسئولین بلند پایه شهر و کارشناسان ارشد شهرسازی هستند،مشاهده بفرمایید.

*** خانم خبرنگار(مخالف): شهر تهران در حال حاضر از بزرگی بیش از اندازه رنج می برد و باید کوچکتر شود.همچنین ما نمی توانیم استانی (تهران) داشته باشیم که وسعت آن یک شهر باشد و تمام مناطق آن همان شهر باشد.

پاسخ موافقین: خانم خبرنگار عزیز، ای کاش دوربین خبرنگاری خود را کمی بالاتر از سطح زمین برده و به نقشه تهران از بالا نگاهی بیاندازید.

اولا ، در حال حاضر شهر قدس  در دل شهر تهران واقع شده و فاصله شهرقدس تا منطقه 21 تهران ،فقط یک جدول است.

ثانیا ، اگر تهران را به صورت یک ایالت(استان) نگاه بفرمایید که دارای 22 و یا 23 منطقه مجزا ولی تحت نظارت یک شهرداری مرکزی است ، با الحاق شهر قدس به مدیریت شهری تهران هیچ اتفاقی خاصی نخواهد افتاد.

***آن دیگری(مخالف) : در حال حاض که این منطقه دارای عنوان شهرستان مستقل می باشد،اکثر مسئولین اصناف و .. بومی بوده و جا برای کار و اشتغال جوانان شهر باز است اما با الحاق به تهران این دریچه بسته می شود.

پاسخ موافقین: عزیز دیگری ، اولا در حال حاضر بیشتر جوانان شهر برای کار به تهران مراجعه می نمایند و در ثانی با الحاق به تهران ، مجموعه مدیریتی شهر در یک بافت قوی تر قرار گرفته و جا برای جذب متخصصان بیشتر میشود اما درد اینجاست که بسیاری از اشخاص که هم اکنون به دلایل مختلف ، عناوین و مسئولیت های مختلفی را به نا حق یدک می کشند باید آن مسئولیت را ترک و در یک کار دیگر مشغول به کار شوند و این به مزاق بسیاری از افراد خوش نمی آید.

***جناب دلواپس (مخالف): در صورت الحاق شهر قدس به مدیریت شهری  مطمئنا کرایه منازل و ... در حد تهران بالا رفته و فشار آن مستقیم بر گرده مستضعفین و اقشار ضعیف شهر وارد خواهد آمد.

پاسخ موافقین: خدمت شما عرض می کنیم که تهران فقط از مناطق شمال شهر و مرفه نشین تشکیل نشده است.با یک نگاه به مناطق جنوب شهر به راحتی خواهید دید که کرایه منازل در بعضی از نقاط شهر قدس که دارای سند و پارکینگ هستند نه تنها با خیلی از نقاط تهران برابری می کند بلکه از بعضی از نقاط بالاتر هم می باشد.مطمئنا با الحاق به تهران در کرایه منازل منطقه ، تغییر محسوسی انتفاق نخواهد افتاد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

 
0 #2 شهروندعلی اسلامی 1396-05-21 12:03
اولا که چنین چیزی اصلا امکان پذیر نیست همین الانم دارن شهر ری رو از تهران جدا میکنن چون سیاست شورای شهر تهران فعلا کوچکتر کردن اونه بعدشم اگر چنین اتفاقی قرار باشه بیفته مخلفین تنها کسایی خواهند بود که از شهرستان موندن قدس جیبشون پرتر میشه و به پست و مقام خاصی میرسن مثل اعضای شورای شهر که با الحاق شهر قدس به تهران عملا شغلشون از بین میره.

پاسخ:با سلام خدمت شما دوست و همشهری عزیز
اما سالهای گذشته این موضوع توسط آقای قالیباف مطرح شده بود ، پس چنین امری امکان پذیر می باشد.ثانیا مردم شهرری خواهان جدایی از تهران بودند اما شورای شهر تهران مخالفت نمود.با بررسی های انجام شده این امر منوط به مصوبه شورای شهرقدس و شورای شهر تهران می باشد و در صورت مصوبه نمودن آن وزارت کشور هم تایید خواهد نمود.
نقل قول کردن
 
 
-1 #1 mohammafy51@gmail.comمحمدی 1395-11-16 15:31
خودتون از خودتون سوال می کنید و خودتونم جواب میدید....!!!!

آخه هم سوال ها هم جواب هاتون مسخره هست و نشون میده خودتوم دارای درک درستی نیستید و از سر جو حالا یا موافق یا مخالف الحاق هستیو....

التماس تفکر جوانان عزیز
نقل قول کردن
 

پیشرفت وعده های نماینده محترم شهرستان

پیشرفت پروژه های شهر

دانلود طرح تفصیلی شهرقدس...###...هشدار برای مسئولان شهرقدس...###...نشست نمایندگان گروه مردمی بازتاب قدس (حامیان الحاق) با دادستان محترم شهرقدس...###...بچه های قلعه ، فقط ادعا ( سفرنامه یک بچه قلعه به شهریار)...###...یادداشت حجت الاسلام شیخ عباس مولایی پیرامون المان پیشنهادی میدان آزادی(سرقنات)...###...مقایسه اعضای شورای اسلامی شهرقدس در دوره های چهارم و پنجم...###...جنایتی که 30 سال پیش در قلعه حسن خان اتفاق افتاد و قاتل آن امروز اعدام شد...###...فاضلاب کثیف شهر و سخنی با نماینده مردم شهرقدس...###...قلعه حسن خانه ، انگار نه انگار......###...افتتاح بزرگترین آمفی تئاتر غرب استان تهران در شهرقدس...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها 13...###...گفتگوی همشهریان در وظایف شوراها 12...###...وظایف واختیارات شوراهای شهر11...###...گفتگوی همشهریان در وظایف شورا10...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها 9...###...وظایف واختیارات شوراهای شهر 8...###...وظایف واختیارات شوراهای شهر 7...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها6 ...###...گفتگوی همشهریان قدسی در وظایف شوراها 5...###...چی رو از کجا بخریم؟ (بازارهای تهران)

درصد جوابگویی ادارات شهر به گروه مطالبات مردمی بازتاب قدس

آمار بازدیدسایت

318494
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
بازدید کل
1566
1564
13750
38243
318494

آی‌پی شما: 54.162.111.247

همراهان هم اکنون بازتاب

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کانال بازتاب قدس