.
يكشنبه 29 بهمن 1396.
امروز
الأحد 3 جماد ثاني 1439.
مطابق با
Feb 18 2018.
و میلادی

سخنان محمودی شاه نشین و نقد آن توسط یک شهروند قدسی


محمد محمودی شاه نشین نماینده حوزه مشق  در نشست علنی سه شنبه، 10 بهمن ماه ، مجلس شورای اسلامی در نطق، میان دستور خود سخنانی را به شرحی که در زیر آورده شده بیان نمودند.

یکی از همشهریان فرهیخته و خوش ذوق ، نقدی بر این سخنان نوشته و ارسال نمودند که توجه شما را به آن جلب می نماییم:

"به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، محمد محمودی شاه نشین  در نشست علنی امروز (سه شنبه، 10 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: یاد و خاطره فجرآفرینان انقلاب اسلامی و شهدای بهمن سال 57 را گرامی می دارم.

نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس شورای اسلامی افزود: در این برهه از زمان که هر روز کشور عزیزمان مواجه با یک بحران، توطئه، حمله سیاسی و تروریستی دشمنان خود است و همچنین برای دفاع از تمامیت ارضی ایران و حفظ امنیت و آسایش مردم همه  نیازمند همدلی، همزبانی و همراهی و مهرورزی به یکدیگر هستیم.

محمودی شاه نشین تصریح کرد: دولت باید اعتماد مردم را جلب کند و مجلس نیز باید تمام توان و برنامه اش را برای حل مشکلات مردم از جمله بیکاری، مبارزه با بی عدالتی در توزیع منابع و فرصت های شغلی و سرمایه گذاری به کار گیرد و باید دست کسانی را که به اموال عمومی دراز شده قطع کند.

 

تحزب گرایی می تواند کشور را از آفت تفکر سلیقه ای افراد و دولت ها نجات دهد

وی ادامه داد: تحزب گرایی می تواند این کشور را از آفت تفکر سلیقه ای افراد و دولت ها نجات دهد، مطمئن باشیم که جماعت به ذلالت و گمراهی نمی رود و دست خدا همیشه با جماعت است، باید به روزی برسیم که برنامه ریزان و سیاستگذاران این کشور در مقابل ملت پاسخگو باشند و همه در مقابل تصمیمات صحیح و ناصحیح خود پاسخگوی مردم باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: متاسفانه در حال حاضر استفاده از ابزارهای انگیزشی و برنامه و اراده ای برای تشخیص کارآمدی از ناکارآمدها نیست و ما باید از قانون مدارها در مقابل متخلفین حمایت کنیم.

وی افزود: تشویق و پاداش برای کسانی که مسئولیت پذیرند و تنبیه برای کسانی که در انجام وظیفه کوتاهی می کنند باید لحاظ شود، مگر می شود بین دوغ و دوشاب فرق گذاشت.

 

فرماندارانی که نان شهرستان را می خورند و در شمال تهران زندگی می کنند کجا بودند​

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در این سه روز که استان تهران بارندگی داشت با ناتوانی هایی روبه رو شدیم که جای تاسف دارد، بنده ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی شخص استاندار تهران از آقای مقیمی گله مندم که راهداری کجاست، فرماندارانی که نان شهرستان را می خورند و در شمال تهران زندگی می کنند کجا بودند، مردم اندیشه و شهریار برای یک مسیر 5 کیلومتری 7 ساعت در اتومبیل محبوس شدند و خبری از آنان که باید باشند نبود.

وی ادامه داد: چرا هیچ ابزار تنبیهی وجود ندارد، چه کسی باید کارگران شریف شهرداری ها را که با دست خالی به کمک مردم رفته اند تشویق کنند و مدیرانی که حتی جواب تلفن نماینده را نمی دهند تنبیه کنند؟

محمودی شاه نشین تصریح کرد: مردم تا کی باید تاوان ناتوانی و نالایقی بعضی از مدیران را که سرلوحه کارشان سیاسی کاری، تفرقه افکنی و ایجاد بی اعتمادی در مردم است را بدهند.

وی ادامه داد: قضات و اساتید دانشگاه ها، معلمین، دبیران، مدیران، ایثارگران عزیز و آتشنشانان مطمئن باشند که مجلس به وظیفه خود عمل کرده و در جهت ایجاد یک بستر مناسب و قدردانی از تلاش صاحبان علم و اندیشه و صداقت را در سرلوحه کار قرار می دهد.

محمودی شاه نشین یادآور شد: با هر بند و ماده ای که با توسل به عوام فریبی و پوپولیستی حقوق صاحبان علم و دانش و مهارت های تخصصی و فنی و انسانی را نادیده گرفته و از بین می رود مخالفت می شود."(لینک خبر)

 ♦♦♦ نقد همشهری عزیزمان :************

جناب مهندس محمودی نماینده ی گرانمایه ی حوزه ی مشق  در سخنرانی سراسر شور و جهانشمول خود در مجلس شورای اسلامی بیاناتی فرمودند که جای بحث فراوانی دارد در ابتدای امر با بیان اینکه"در این برهه زمانی هر روز با یک بحران و توطئه درگیر هستیم، بر ضرورت دفاع و توجه به تمامیت ارضی کشور و توجه به همدلی و همراهی و همزبانی تاکید کرد" ظاهرا ایشان نیز مانند بسیاری از مدیران ضد بحران موهبت آسمان را که تا هفته ی قبل صغیر و کبیر برای باریدن اش دست دعا بر آسمان داشتند را بحران دانسته و همچون هم مرامان سیاسی خود  اعتراضات به حق مطالبه گران اجتماعی را توطئه نامیده اند ، بله حق با ایشان است در فقدان دانش و تخصص بین مدیرانی که غالبا با سفارش و لابی نمایندگان مجلس صندلی های مدیریت کشور را اشغال کرده اند بارش برف و باران در حد نرمال قطعا بحران مدیریت را نمایان می کند ، مدیران سفارشی که عزل و نصب شان گاها در ارتباط مستقیم با تغییر نماینده مجلس است

 
نماینده مردم بودن و اعتقاد  به سلب حق اعتراض مدنی طبقات فرودست جامعه با توطئه گر نامیدن آنها قطعا سرپوشی است بر سومدیریت کلان در حوزه های تحت وکالت نمایندگان مجلس که در تدوین قانون های حمایتی از فرودستان و افزایش توان معیشتی انها بی کفایتی کاملی را از خود به نمایش گذاشته اند..
 
 وی در ادامه خواهان همزبانی در اداره امور هستند که ظاهرا تسخیر تمامی مناصب اجرایی و اداری شهرقدس توسط قومیت خاصی در راستای التزام ایشان به هم ((زبانی)) است
 
در بخش دیگری از سخنان خود نقش تربیتی خود را معطوف دولت کرده و با بیان"دولت باید اعتماد مردم را جلب کرده و در جهت رفع بیکاری تلاش کند و برای مبارزه با بی‌عدالتی و ایجاد فرصت‌های شغلی و ایجاد سرمایه گذاری‌های شغلی کمر همت ببندد" تمامی مشکلات اساسی حوزه ی مشق را متوجه دولت نموده اند و کوچکترین اشاره ای به مسئله قانون گذاری و نقد بودجه ارائه شده به مجلس نداشته اند در جاییکه کمترین بودجه ممکن برای رفع بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی تدوین شده است 
 
پرسشی که در این بخش مطرح می شود : نماینده محترم حوزه ی مشق در جهت تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی برای مشارکت در صنعت ، اقتصاد، فرهنگ و درمان شهرستان های مشق چه برنامه ای را با همکاری ادرات حوزه تدوین و یا پیگیری می کنند؟ هنوز مشکل شهرک های صنعتی در حریم شهری لاینحل مانده است و دعوای بین شهرداری و کارخانجات منجر به فرار هر سرمایه گذاری است.
 
در خصوص نقش احزاب  در حکومت سخنان ایشان نیز مانند سایر عزیزانی که در موردسخنوری کرده اند و هرگز اقدام عملی برای ایجاد تشکل های صنفی که پایه گذار احزاب مستقل است ننموده اند بیشتر یک پوز دمکرات نمایی است تا التزام و اعتقاد به تحزب گرایی که چه بسا ایشان می توانست تا کنون حداقل یک حزب به رهبری خویش در حوزه ی مشق ثبت نماید تا مجبور نباشند گاهی در لیست امید و احیانا در لیست ناامیدها حضور یابند.
 
پاسخگو بودن مسئولین و سیاستمدران و اخص سیاستگذاران در مقابل مردم را باید از نزدیکترین شخص به انتخاب مستقیم مردم شروع کرد از شخص نماینده محترم و اولین مطالبه ما مردم محجور شهرقدس درخواست پاسخگویی به فرایند فرسایشی پل ورودی شهرقدس است( تاریخ اتمام،میزان هزینه کرد،منابع تامین هزینه ها ،چگونگی بازپرداخت مبالغی که توسط شهرداری قدس به پروژه ی ملی پرداخت شده است).
 
مهندس محمودی با بیان اینکه سیستمی برای گزینش افراد کارآمد و ناکارآمد وجود ندارد باید ابتدا پاسخگویی نحوه گزینش اطرافیان توانمند خویش باشد که بدون داشتن کوچکترین سابقه اجرایی نواب اربعه ی  نماینده در بخش هایی از حوزه ی مشق هستند...
 
نماینده محترم حوزه مشق با بازگویی مشکلات بوجود آمده از بارش برف تداعی کننده ی این ضرب المثل شیرین ایرانی شدند که ((از کرامات شیخ ما این است شیره را خورد و گفت شیرین است)) بله جناب مهندس عزیز همانطوریکه مردم محروم حوزه ی مشق که با تمام وجود سرما و بحران مدیریتی را حس کردند و حضرتعالی هم صدای ما شدید لطفا راهکاری برای مواجه با شرایط مشابه بفرمایید ،در نبود قوانین پیشگیرانه و التزام آور برای مقابله با رخدادهای طبیعی بحران زا قطعا هرگونه روش تشویقی و تنبیهی سلیقه ای و منجر به سرخوردگی مسئولین خواهد شد
 
سوال بجای حضرتعالی از اینکه "مسئولین‌مربوطه در زمان بحران بارندگی کجا بودند" نیز حکایت یک بام و دوهوا است حضرتعالی در زمان تصدی گری عضویت در شورای شهرقدس ساکن کجا بودید؟ مسئولین اجرایی و سیاسی که ساکن حوزه مشق نیستند آیا بدون هماهنگی با حضرتعالی منصوب شده اند اخص فرمانداران محترم؟ اقدامات شما بعنوان نماینده مردم برای رفع این تضاد تا کنون چه بوده است؟ آیا تیم‌منتسب به جنابعالی حامی کسانی نبوده اند که بدون کوچکترین شناخت و حتی سابقه سکونت مقطعی در شهرقدس بر مسند شورا تکیه زده اند؟
شما حق دارید با مسئولین حوزه مشق دارای اختلاف رای و نظر باشید و صرف اینکه فلان کس جواب تلفن را نداده است نمی شود تبر بر دست وارد سیستم‌ مدیریت شهری شد .
 
به هر حال با این سخنرانی ما بیش از پیش به لزوم ارتقا سطح آگاهی مردم عزیز در جهت تامل در انتخاب افراد دلسوز و مردم مدار پی بردیم. ما مردم توطئه گر خود عامل ظهور مدیران بی تجربه ای هستیم که امیدهای ما را نا امید میکنند .

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیشرفت وعده های نماینده محترم شهرستان

پیشرفت پروژه های شهر

پیامهای مردمی هفته دوم بهمن96...###...سخنان محمودی شاه نشین و نقد آن توسط یک شهروند قدسی...###...گزارشات شهروندی(چهارشنبه 11-10-96)...###...گزارشات شهروندی(سه شنبه 10-11-96)...###...گزارشات شهروندی(تقاضاهای تعطیلی مدارس)...###...گزارشات برفی شهروندی 9دی 1396...###...نزولات آسمانی و مدیریت بحران در جغرافیای شهرقدس...###...بارش برف سنگین در تهران و مشکلات شهروندان...###...گزارشات برفی شهروندی (7و8 دی 96)...###...گزارشات شهروندی (چهار شنبه 4-11-96)...###...گزارشات شهروندی (سه شنبه 3-11-96)...###...روش ثبت موقعیت شرکت در نقشه گوگل...###...به تکمیل و اصلاح نقشه شهر قدس کمک کنیم+آموزش تصویری...###...گزارشات شهروندی (دوشنبه 2-11-96)...###...گزارشات شهروندی(یکشنبه 1-11-96)...###...جدیدترین قیمت لاستیک خودرو...###...جدیدترین قیمت باطری اتومبیل...###...پنجشنبه و جمعه 28و29 دیماه96...###...گزارشات شهروندی(چهارشنبه 27-10-96)...###...گزارشات شهروندی4(سه شنبه26-10-96)

درصد جوابگویی ادارات شهر به گروه مطالبات مردمی بازتاب قدس

آمار بازدیدسایت

713143
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1264
1444
1264
28717
76372
713143

آی‌پی شما: 54.196.213.0

همراهان هم اکنون بازتاب

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کانال بازتاب قدس