.
يكشنبه 29 بهمن 1396.
امروز
الأحد 3 جماد ثاني 1439.
مطابق با
Feb 18 2018.
و میلادی

مظنه قیمت مسکن در مناطق پرمشتری شهر تهران + جدول


مناطق 2، 4 و 5 در مهرماه سال جاری 37.6 درصد از کل معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از ایسنا، به طور معمول طی سال‌های اخیر بیشترین معاملات مسکن شهر تهران در منطقه ۵ انجام می‌شود و پس از آن مناطق ۴ و ۲ قرار دارند.

برآوردها نشان می‌دهد برخورداری مناطق ۲، ۴ و ۵ از دسترسی به امکانات و فضاهای خدماتی، هوای نسبتا مطلوب‌تر نسبت به مرکز شهر، وجود متقاضیان موثر و قیمت پایین‌تر نسبت به منطقه یک در جذابیت این سه منطقه تاثیرگذار است؛ به طوری که در مهرماه سال جاری این سه منطقه ۳۷.۶ درصد از کل معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند. این رقم ۱.۱ درصد بیشتر از ۷ منطقه دارای تعداد معاملات متوسط و ۱۱.۶ درصد بیشتر از ۱۲ منطقه کم معامله پایتخت بود.
 

در مهرماه سال ۱۳۹۶ منطقه ۵ با سهم ۱۶.۹ درصدی از کل معاملات شهر تهران، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است. هم چنین مناطق ۴ و۲ به ترتیب با سهم‌های ۱۰.۹ و ۹.۸ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. در مجموع ۷۴ درصد از کل معاملات انجام شده در شهر تهران مربوط به ۱۰ منطقه‌ی شهر (به ترتیب بیشترین فراونی شامل مناطق ۵، ۴، ۲، ۸، ۱۴، ۱، ۱۰، ۷، ۳ و۱۵) بوده و ۱۲ منطقه‌ی باقی‌مانده ۲۶ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

tvbmaxzzfqw4cp2va3am.jpg

بازار مسکن شهر تهران در شش ماهه نخست سال جاری تا حدودی نسبت به مدت مشابه سال قبل بهتر شده است. از یک سو سرمایه‌گذاری در بافت‌های متراکم و پرجمعیت بیشتر شده و از سوی دیگر تعداد معاملات خرید واحدهای کمتر از ۸۰ متر افزایش یافته است. هم‌چنین تقاضا برای دریافت وام مسکن نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری را نشان می‌دهد.

در مجموع در هفت ماهه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۹۹ هزار واحد رسیده که در قیاس با هفت ماهه اول سال ۱۳۹۵، ۶.۳ درصد رشد دارد. همچنین در این مدت متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده که این نیز رشد ۶.۵ درصدی دارد.

مصطفی قلی خسروی ـ رییس سابق اتحادیه املاک ـ درباره پیش‌بینی‌اش از بازار مسکن در نیمه‌ی دوم سال جاریگفت: دولت دوازدهم به فکر این است که تسهیلات بهتری را برای خریداران و سازندگان مسکن خواهد گذاشت و شنیده ایم که سعی کرده تسهیلات را افزایش دهد لذا امیدواریم اثر این تسهیلات را در نیمه دوم سال جاری شاهد باشیم و معاملات مسکن افزایش یابد. پیش بینی من این است که در شش ماهه دوم سال جاری قیمت مسکن مقدار اندکی بالاتر از نرخ تورم قرار گیرد.

هم‌چنین سعید آگشته ـ کارشناس اقتصاد مسکن ـ اظهار کرد: امیدواریم دولت حمایت‌های خود را از بازار مسکن ادامه دهد.  البته حمایت از طریق تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند مسکن را از رکود درآورد بلکه اصلاح ساختار نظام پولی کشور باید به این بخش کمک می‌کند. بر این اساس دولت باید با سرسختی، مساله کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی را پی‌گیری کند.

آگشته تصریح کرد: دولت سیاستی را در حوزه بازآفرینی شهری اتخاذ کرده که به اعتقاد من سیاست اصولی است. اگر این روند ادامه پیدا کند هم اصلاح کالبد شهری اتفاق می‌افتد و هم تنظیم بازار در این مناطق ایجاد خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیشرفت وعده های نماینده محترم شهرستان

پیشرفت پروژه های شهر

پیامهای مردمی هفته دوم بهمن96...###...سخنان محمودی شاه نشین و نقد آن توسط یک شهروند قدسی...###...گزارشات شهروندی(چهارشنبه 11-10-96)...###...گزارشات شهروندی(سه شنبه 10-11-96)...###...گزارشات شهروندی(تقاضاهای تعطیلی مدارس)...###...گزارشات برفی شهروندی 9دی 1396...###...نزولات آسمانی و مدیریت بحران در جغرافیای شهرقدس...###...بارش برف سنگین در تهران و مشکلات شهروندان...###...گزارشات برفی شهروندی (7و8 دی 96)...###...گزارشات شهروندی (چهار شنبه 4-11-96)...###...گزارشات شهروندی (سه شنبه 3-11-96)...###...روش ثبت موقعیت شرکت در نقشه گوگل...###...به تکمیل و اصلاح نقشه شهر قدس کمک کنیم+آموزش تصویری...###...گزارشات شهروندی (دوشنبه 2-11-96)...###...گزارشات شهروندی(یکشنبه 1-11-96)...###...جدیدترین قیمت لاستیک خودرو...###...جدیدترین قیمت باطری اتومبیل...###...پنجشنبه و جمعه 28و29 دیماه96...###...گزارشات شهروندی(چهارشنبه 27-10-96)...###...گزارشات شهروندی4(سه شنبه26-10-96)

درصد جوابگویی ادارات شهر به گروه مطالبات مردمی بازتاب قدس

آمار بازدیدسایت

713044
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1165
1444
1165
28618
76372
713044

آی‌پی شما: 54.196.213.0

همراهان هم اکنون بازتاب

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کانال بازتاب قدس