.
يكشنبه 29 بهمن 1396.
امروز
الأحد 3 جماد ثاني 1439.
مطابق با
Feb 18 2018.
و میلادی

پیامهای مردمی هفته دوم بهمن96


گزارشات شهروندی

گزارشات رسیده به گروه بازتاب قدس در تلگرام(تالار گفتمان و کانال بازتاب):


#پیام_شهروند
 
مجتبی و چند گلایه:
با سلام خدمت تمام همشهریان عزیز،چه مسئول و چه غیر مسئول
گلایه اول ؛
دیروز با ورود به شهرقدس و دیدن 45 متری انقلاب و سپس بلوار مصلی که برفها رو تمیز و خیابان تقریبا خشک شده بود خیلی خوشحال شدم و خواستم بیام اینجا و یه تشکر بزارم.
وارد گروه شدم دیدم که قراره استاندار تهران امروز بیاد شهر قدس و فهمیدم تمیز کردن یکروزه خیابان به چه منظوری بوده و حالم بدجوری گرفته شد.کاری که میتونستید انقدر سریع و تمیز انجام بدید برای مردم نکردید اما برای یک غیر همشهری سریع انجام دادید.
دیگه شمارو همشهری خودم نمی دونم.
گلایه دوم ؛ 
از خیابان حضرت صاحب الزمان عج رد میشدم دیدم که اوضاع اونجا چقدر خرابه بخصوص در نقطه رسیدن به سرقنات که باعث کلی ترافیک شدید شده بود .کارم افتاد به خ طالقانی،اونجا کلی آب راه افتاده بود تو خیابون و جوی آب مشخص نبود.دوتا بچه که فکر کردن آب سطحی هست افتادن توی جوی و مردم نجاتشون دادن.
ننگ بر بعضی از مسئولین غیر متعصب
گلایه سوم:
بعضی از همشهریا شروع کرده بودند توی خیابانهای تمیز شده ،برفهای کنار خیابونو میریختن که مثلا آب بشن اما اینکارو غروب انجام می دادن و همه برفها رو میریختن که باعث یخ بندان مجدد و سر شدن خیابان میشد.به بعضی هاشون مودبانه گفتم که اینکارو سر ظهر باید انجام بدن و ذره ذره باید بریزن،اما هیچکدام گوش نمی دادن و حتی تند برخورد می کردن و میگفتن شهرداری باید میومد و اینارو میبرد.
ضعف شهرداری و مدیریت شهری نباید باعث کارهای غیر عقلانی و سوءاستفاده ما شود

اسبقی:
خیابان آزادی جلوی موسسه کوثر روی چوی آب آهن گذاشته بود آن هم برف فشار آورده خم شده توچوی آب نمیزاره آب بره میزنه به خیابان لطفا رسیدگی کنید
عکس در کانال بازتاب

  عبدالهی
شهید عالمی خیابان مدرسه بیت الهدی 
واقعا اینم شد خیابون اخه???? .به فکرشون نمیرسه اول کوچه هایی رو تمیز کنیم ک مدرسه بهش میخوره بعد جاهای دیگرو.
 
عکس در کانال بازتاب

مهرداد
سلام پیاده رو آب گرفته مردم نوبتی از بغل رد میشن. 
با این وضعیت فقط میتونم بگم رای ما مهندس محمودی 
آدرس سرقنات ابتدای شهید عالمی
عکس در کانال بازتاب

محمد حقدوست

 

با سلام 

در همین کانال بالاخره یکی از مدیران شهری شهامت داشتن و احترام گذاشتن به اعتراضات مردم و این تنها حرکت امیدوار کننده بود که بعد یک هفته شاهد بودیم .

این مدیر محترم همه علتهای این ناکارآمدی مدیریت شهری در بحران برف را خلاصه کردند دراینکه :کوچه ها باریکه وچون ماشین داخلش پارک بوده ما هیچ کاری نتوانستیم بکنیم .

اما باید به این مدیر عزیز گفت ،که هیچ کس از شما انتظار نداشت که بریدکوچه  پس کوچه های شهر  را برف روبی کنید و مشکل کوچه ها حل کنید .

آیا میدان سرقنات .خیابانهای امامزاده .چمن. دانش آموز. طالقانی خیابان آزادی  و حتی 45متری هم از نظر شما پس کوچه است 

ونمی توانستید تو این یک هفته برف روبی کنید و برف ها را از خیابانها بردارید 

چطور روزی که قرار بود استاندار تهران وارد شهر بشه ساعت 5صبح با چند تا لودر خیابان 45متری انقلاب را در عرض 2ساعت چنان تمیز کردید که آثاری از برف و یخ در آن ندیدیم ....

متاسفانه مدیران شهری همون شب که برف شروع به باریدن گرفت مثل بچه های دبستانی ما نشستن پای تلوزیون ببینن آیا دولت فردا تعطیل میکنه یا نه وروز دوم وروز سوم هم همین گونه شد .و پس از سه روز خواب مطلق وقتی بیدار شدند و کانال بازتاب رو خوندند دیدند کار از کار گذشته جون مردم به لبشون رسیده و چنان دستپاچه شدند  که هنوز هم خودشون رو پیدا نکردند


 

#پیام_شهروند
 
با سلام من میلاد شفیقی یک دانش آموز 11ساله هستم که به دلیل نوشتن مشق زیاد دستم داره میشکنه من به آموزش و پرورش معترضم که برای چی این  معلم هارا معلم کردم معلم ما از یکشنبه که تعطیل شد به ما 20صفحه مشق داده است در یک گروه تلگرامی لطفا رسیدگی کنید که دارن باز هم مشق می فرستند لطفا رسیدگی کنید ممنون

Naser papi: 
مقایسه بودجه مناطق مختلف شهرداری تهران در سال 97
 
مساحت منطقه 9  : 1980 هکتار
جمعیت منطقه 9 : 174239 نفر
بودجه شهرداری منطقه 9 تهران : 123 میلیاد تومن
 
مساحت شهرقدس : 2700 هکتار
جمعیت : حدود 400000 نفر
بودجه شهرداری قدس : 113 میلیارد تومن 
 
منطقه 9 کمترین بودجه را در میان مناطق شهرداری تهران دارد
بودجه شهرداری قدس از بودجه منطقه 9  تهران هم کمتر میباشد
علاوه بر آن منطقه 9 تهران به دلیل همجواری با مناطق دیگر مثل 17 ، 18 ،  10 ، 5 ، و 2 مردمانش از امکاناتی نظر مترو ، بی ارتی ، پارک و فضای سبز ، بیمارستان ، امنیت پایدار ، مراکز فرهنگی و هنری و... هم بهره مند می باشد
 
شما دوستان حالا همین بودجه 113 میلیاد تومنی شهرقدس رو با مناطق دیگه مقایسه کنید و خودتون قضاوت کنید و اهمیت الحاق قدس به تهران رو دریابید.

S.e:
دیروز رفتم درمانگاه دوازده بهمن جلوی پله های درمانگاه پر برف ویخ زده بود من نمیدونم اون مسئولی که اونجا نشسته صبح تا شب چه دردی از مردم دوا کرده که آخر برج حقوق شو میبره سر سفره خانوادش.هروقت مریض اورژانسی میبری پاس میدن شماره دو میلاد اینم که از وضع یخ زدگی جلوی پله های درمانگاه تازه ماشینهاشونم پارک کردن یه ذره راه واسه رفت وآمد مردم بدبخت مونده.خدا از شون نگذره که همه جوره مردمو سر کار گذاشتن با این بی مسولیتیشون.

 
جاویدعبادی:
امفی تاتئری برای مردم، یا تالار پذیرایی مسئولین؟!
 
اشتباهی که در زمان نمایندگی اقای گروسی شروع و در زمان اقای محمودی به اتمام رسید!
 
نام: سالن امفی تاتئر باغ ملی
مکان: شهرک ابریشمِ شهرقدس
 
روزی که این مکان افتتاح شد، با یکی از دوستان رفتیم برای دیدن سالن و بقولی ببینیم چه خبر است. نمای درونی و بیرونی ساختمان و هزینه ای که برایش شده بود، از انچه تصور میکردیم فراتر بود! درحین بازدید و سرک کشیدن به سالن و راهروهای ساختمان، گرم صحبت شدیم که چرا بزرگترین مرکز درمانی شهر، میشود بیمارستان (بخوانید درمانگاه) ۱۲بهمن و انوقت اقایان بودجه را اینجا هزینه میکنند؟! در اینکه فرهنگ و فرهنگسازی از مقولات حائز اهمیت است شکی نیست، اما واقعا بیمارستان در اولویت نبوده و نیست؟! سلامتی ما مردم هیچ، سلامتی خود اقایان چه میشود؟! چرا بفکر سلامتی خود نیستند؟! انشالله که همیشه در صحت و سلامت باشید و مسیر مراکز درمانی را جویا نشوید، اما مگر می شود این جماعت مریض نشوند؟! مگر بیماری سراغ خانواده و نزدیکان ایشان نمی اید؟! بهتر نبود بجای امفی تاتئر، بیمارستان ۱۲بهمن تجهیز و ساخته می شد؟! هرچه فکر کردیم دیدم نمیشود که ادمی به طبیب مراجعه نکند و خلاصه حادثه خبر نمی دهد. پس چرا اقایان امفی تاتئر ساخته اند؟! نتیجه ی گفتگو و پرسش و پاسخ هایمان این شد که نخیر نمیشود که این اقایان به طبیب مراجعه نکنند. متنها این بندگان خدا برای درمان، تشریف میبرند به پایتخت.
اما برای پذیرای و دورهمی ها، سالن باقرالعلوم(ع) واقع در بلوار مصلی، قابل پذیرش اقایان نبوده و درعین حال نمیشود که برای هر دورهمی به پایتخت مراجعه کرده و مزاحم اقایان پایتخت نشین شد.
 
و اینگونه شد که امفی تاتئر باغ ملی ساخته شد.
 
تازه خیلی هم با کلاسه!
 
اگه ندیدید، برید ببینید!
 
برای بازدید، دفترچه بیمه هم قبول میکنن!

Heisenberg13:
سلام. من تو این چند روز واقعا از تلاش یه مجموعه اصلا نتونستم بگذرم اونم سازمان محترم آتش نشانی. واقعا نمیدونم چه جوری میشه ازشون تشکر کرد از روز اول ماشین از چاله کشیدن بیرون و خیلی کارها که اصلا وظیفشون نبود .مثله همیشه نمره قبولی رو از مردم شهر قدس گرفتن. دست تک تک آتش نشانها رو میبوسم

عبدالهی
 
شهید عالمی کوچه مدرسه بیت الهدی .لطفا رسیدگی کنید با کارکردن مردم راه باز نمیشه.یه هفتس گ همه ی کارا عقب افتاده
عکس در کانال بازتاب
نوروزی
سلام 
اینجا هجرت 4 کوچه غلامی 
با این ک یک هفته از بارش برف میگذره شهرداری نخواست بیاد ینگاه کنه، چه برسره بخواد بیاد تمیز کنه.  
اهالی کوچه غلامی خودشون یدونه بابکت اجاره کردن و هر خونه 10 تومن برای اجاره بابکت دادن.  
اگه قرار باشه کوچه هارو خودمون تمیز کنیم چه نیازی به شهرداری داریم.

Akbar Akbari:
سلام خدمت همه عزیزان
عذرخواهی امروز مسئولین نتیجه مطالبه به حق مردم از مسئولان در مواجهه با موارد جزئی تر و بطور مثال خطای زیر دستان و یا عدم رعایت قوانین بطور فردی از سوی مسئول مربوطه بود که امروز تبدیل به راه فرار از مسئولیت در برابر وظایف مهم و اساسی که اصولاً آن مسئول و مسئولیت وابسته به انجام آن می باشد شده‌است و این اصلا خوشحال کننده نیست که در بین مسئولین باب شده که اولاً کوتاهی از انجام وظایف اصلی نموده بعد برای فرافکنی و انحراف افکار عمومی ابتدا دیگران را متهم کنند اگر موضوع پیگیری نشد که قضیه حل است ولی اگر جواب نداد بیایند و عذرخواهی کنند تا آبی بر آتش ریخته شود .
نباید فراموش کنیم که همین عذرخواهی کردن نیز نتیجه مطالبه مردم بود و حالا توسط مسئولین مورد استفاده ابزاری قرار می‌گیرد لذا همانطور که به درستی در بازتاب قدس عنوان شد مشکل اصولاً ناشی از نوع مدیریت شهری و سطح مدیران آن است ، مطمئن باشید که این همه مشکلات و مصائبی که اهالی با آن مواجه شدند و هنوز هم درگیر آن هستند به تصور آقایان همراه برف ها محو خواهد شد بنابراین بهترین کاری که از دست اصحاب رسانه این شهر بر می آید آنست که با ابداع روشی مناسب مانع از فراموش شدن آن توسط مسئولین و همچنین مردم شود تا بتوان مسئولینی که تا دیروز مخفی بودند و پس از استراتژی فرافکنی ناموفق ، امروز استراتژی عذرخواهی را در پیش گرفته اند نسبت به هر عملکرد خود و دستگاه تحت نظر خود پاسخگو باشند .

M.sh:
باسلام وتشکر ازکانال بازتاب شهر قدس جاداردمن ازتمام مسولین شهر تشکروقدردانی کنم واقعا زحمت کشیدند خیابان ۹دی بهاران راکه قبلا آسفالت بوده   برداشته اند وچاله های درست کردند که همین الان بیایند نگاه کنند نیم متر گل جمع شده رفت وآمد برای مردم سخت شده امروز یه زن افتاد توی یکی ازچاله ها باکمک مردم اومد بیرون دست مریزا به شمازحمت کشان که شب وروز دارید تلاش می کنید به خاطر چاله های زیاد به نظر من اسم خیابان ۹دی رابزاریم چاله دی بهتره ازطرف اهالی خیابان ۹دی

م.ا:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
دوسه روزی میشه که از هر طرفی صدای عذرخواهی مسیولین شهر از مردم بابت کندی عملیات برف روبی و نبود تجهیزات و... به گوش میرسه،که این جای خیلی امیدواری داره،چون من اوایل فکرمیکردم مشکلات و نمیدونن وکاری هم نمیکنن،الان متوجه شدیم که میدونن و کاری نمیکنن.
در کل هم که بعد از عذر خواهی باز اتفاقی نیفتاد از جانب این بزرگواران و با دعاشون آفتاب برف و آب کرد
فقط این وسط یه کم خیابونا کثیف شد و یه کم ما خیس شدیم و یه کوچولو سیل راه افتاد که ما از مسیولین عذر خواهی میکنیم چون بعضی وقتا با مطالباتمون مانع کارنکردن و حقوق گرفتنشون میشیم
 
آقای مسیول عزیز،مردم این شهرستان اکثرا کارگرهستن و زحمت کش،دنبال این نیستن که کسی بیاد ازشون عذرخواهی کنه دلشون خنک بشه
آقای مسیول عزیز،در ماجرای برف آمادگی و ادوات وجود نداشت،قبول
آسفالت شهرستان رو هم نمیشه درست کرد؟(مشکل چند ساله)
اینکه منطقه بهاران کلا دو سه تا سطل زباله داره رو نمیشه درست کرد؟(مساله چند ساله)
فاضلاب شهرستان که میاین دو روز کار میکنین شیش ماه رها میشه رو نمیشه درست کرد؟(مساله چند ساله)
در همین منطقه بهاران که عرض کردم،بعضی جاها شبا انقدر تاریکه باید چراغ قوه داشته باشی،این رو هم نمیشه درست کرد؟(مساله چندسال)
اتوبوس های شهرستان مال n سال پیشه و از کار افتاده چی؟نمیشه درست کرد؟(مساله چند ساله)
و.....
خیلی مشکلات زیاده،ما که دنبال عذر خواهی نیستیم ولی شما که بسیار مشتاقید فعلا برای اینا عذر خواهی کنید ، اینا رو که طبق معمول حل نکردید میریم سراغ بقیه.

م_حیدری
 
باسلام قابل توجه مسولین محترم این یکی ازچاله هاهست بهاران خیابان ۹دی
عکس در بازتاب قدس

#پیام_شهروند 
 
باسلام ادمین عزیز
لطفا تو بازتاب قدس بزارید واقعا برا مسولین شهر قدس متاسفم دوتا بیل اومدن تو خیابان استقلال نمک پاشیدن رفتن مردم شریف خ اسقلال کوچه شهید  حسنلو باهم دست  بدست هم دادن برفها رو از کوچه بیرون بردن  ممنون ازاین مردم خوب .مسولین هم کمی بفکر ببفتن

شاه محمد پور
 
م_حیدری
 
سلام  میخواستم آدرس یه چاله بزرگ بدم وسط خیابان سجاد جلوی عکاسی سایه تا حالا سه بار واسه ترکیدگی لوله کندن آخرم ولش کردن رفتن

#شهروندنگار
 
اینهم چاله ای بزرگ در بلوار 45 متری -روبروی آتش نشانی و در چشم شهر.چندین بار اتومبیل مردم افتاده داخلش و چندین بار به شهرداری زنگ زدیم و فقط میگن چشم و دیگه هیچی.
عکس در کانال بازتاب

محمدی:
از معاونت محترم عمرانی شهرداری خواهشمندیم نسبت به پر کردن نوار حفاری شده در ابتدای کوچه فروردین یکم از سه راهی عوارضی و همچنین خیابان طالقانی روبروی کوچه جهانگیری اقدام کنند

#شهروند_نگار
ایکاش مسئولین مربوطه وتخت نشین یک درصد حس مسئولیت پذیری رو از این عزیزان به ارث برده بودند امیدوارم الان دیگه زیر پتو و خواب زمستانی نباشن چون قراره دوباره برف بیاد یهو غافلگیر نشن دوباره (بلوار مصلی روبروی دارالقرآن)

علی احمدی:
سلام به داد ساکنین کوچه معرفت واقع در سرخ حصار روبروی مسجد جامع صاحب  الزمان عج  برسید 
 
عکس در کانال بازتاب

 
تالار گفتمان بازتاب قدس    کانال بازتاب(تلگرام)
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیشرفت وعده های نماینده محترم شهرستان

پیشرفت پروژه های شهر

پیامهای مردمی هفته دوم بهمن96...###...سخنان محمودی شاه نشین و نقد آن توسط یک شهروند قدسی...###...گزارشات شهروندی(چهارشنبه 11-10-96)...###...گزارشات شهروندی(سه شنبه 10-11-96)...###...گزارشات شهروندی(تقاضاهای تعطیلی مدارس)...###...گزارشات برفی شهروندی 9دی 1396...###...نزولات آسمانی و مدیریت بحران در جغرافیای شهرقدس...###...بارش برف سنگین در تهران و مشکلات شهروندان...###...گزارشات برفی شهروندی (7و8 دی 96)...###...گزارشات شهروندی (چهار شنبه 4-11-96)...###...گزارشات شهروندی (سه شنبه 3-11-96)...###...روش ثبت موقعیت شرکت در نقشه گوگل...###...به تکمیل و اصلاح نقشه شهر قدس کمک کنیم+آموزش تصویری...###...گزارشات شهروندی (دوشنبه 2-11-96)...###...گزارشات شهروندی(یکشنبه 1-11-96)...###...جدیدترین قیمت لاستیک خودرو...###...جدیدترین قیمت باطری اتومبیل...###...پنجشنبه و جمعه 28و29 دیماه96...###...گزارشات شهروندی(چهارشنبه 27-10-96)...###...گزارشات شهروندی4(سه شنبه26-10-96)

درصد جوابگویی ادارات شهر به گروه مطالبات مردمی بازتاب قدس

آمار بازدیدسایت

713141
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1262
1444
1262
28715
76372
713141

آی‌پی شما: 54.196.213.0

همراهان هم اکنون بازتاب

ما 114 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کانال بازتاب قدس